Co jsou předváděcí vozy a proč je výhodné je zakoupit?

Přemýšlíte o koupi nového vozidla, ale nevíte, jaké a kde jej zakoupit? Na trhu existuje mnoho možností, jaký typ vozidla pořídit. Na výběr máte ze zcela nových, předváděcích vozů, ojetých aut z bazaru či od soukromníka.

V tomto článku se pojďme zaměřit na jeden z typů a tím jsou předváděcí vozy.

Jaké výhody nabízí nákup předváděcího vozu

Slyšeli jste to minimálně několikrát „prodej předváděcích vozů“, mnoho lidí, ale nemá vůbec představu, co toto slovní spojení znamená, a ti co to vědí, nemá tušení, že existuje i jeho koupě. Přitom zakoupení předváděcího vozidla, které obvykle nebývá starší než jeden rok, může být o mnohem výhodnější než nákup zcela nového vozu, a to kvůli několika proměnným, které si představíme níže.

Definice předváděcího vozu

Pod pojmem předváděcího vozu, si můžeme představit auto, které autoprodejci využívají ke zkušebním jízdám zákazníků nebo určené pro novináře, kteří se orientují a zabývají se recenzemi jednotlivých modelů. Doba, po kterou je předváděcí vůz využívám k těmto praktikám, se pohybuje kolem půl roku až jeden rok a půl nebo do určitého nájezdu kilometrů. Poté jsou auta vyřazena ze zkušebních jízd a jsou nabídnuta k prodeji. Musejí být uváděna jako „ojetá auta“, avšak výhodou předváděcího vozu je bezpochybně skvělý stav, platná záruka a minimální nájezd kilometrů.

Výhody koupě předváděcího vozu

Jak už bylo zmíněno, předváděcí vozy mají naprosto prvotřídní technický stav. Oproti klasickým ojetým autům o nabízeném předváděcím vozidle víte absolutně všechno od vlastníka, přes servis až po najeté kilometry. Majitelem byla pouze jedna firma, která se o vůz těch pár měsíců pečlivě starala. Vždyť mělo jít o vizitku právě prodávaného modelu. Díky tomu je stav předváděcího vozidla prvotřídní a nemusíte se bát, že půjde o havarovaný vůz nebo auto se stočeným tachometrem.

Dále jsou taková vozidla ihned k odběru a nemusíte čekat půl roku na nový vůz. Můžete vybírat z mnoha modelů a značek vozidel.

Pokud porovnáme celkový stav nového vozidla a předváděcího vozidla, tak se dá říci, že stav je téměř totožný. Možná stav předváděcího vozidla je lepší z důvodu tzv „zajetí vozidla“. Navíc takový vůz bývá až o 20 % levnější a má velice nízký kilometrový nájezd.

Pokud jste se rozhodli pro nákup předváděcího vozu, není nutné mít připravenou celou částku. Koupi předváděcího vozidla lze bez problémů financovat stejně jako nový vůz v hotovosti, ale také prostřednictvím klasického spotřebitelského úvěru či finančního leasingu.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4