Zakázáné způsoby lovu

Zákon o myslivosti

Zákon o myslivosti je stěžejním zdrojem, který by každý lovec měl znát. Mezi základní informace patří, že zvěř nesmí být lovena způsobem, který by ji týral, nesmí být hubena jedem nebo plynem, střílena jinou zbraní než loveckou, střílena na hnízdech a také zde najdeme seznam zvěře, která nesmí být lovena v noci. Znalost zákona o myslivosti je zcela nezbytným kritériem, které musí splňovat každý, kdo se chce lovu věnovat. Dále potřebujete celou škálu loveckého vybavení, které najdete třeba na Hunting24.

Co je lovecká sezóna a kdy začíná?

Lovecká sezona je období, ve kterém je možno legálně lovit určité druhy živočichů. U nás, stejně jako ve většině vyspělých zemí, je toto období vymezeno zákonem. Smyslem lovecké sezóny je brát ohled na životní podmínky konkrétní zvěře. Pro každý konkrétní druh je stanoveno jiné časové rozmezí, například lov straky obecné je povolen od července do února, zatímco na srnu smíte střílet jen od září do prosince.

Které zbraně mohu používat?

Zbraně povolené k lovu na našem území jsou taktéž definovány zákonem, zkráceně se jedná o zbraně dlouhé palné kulové, brokové nebo kombinované. Opět platí, že některá zvěř má přesně definovány zbraně povoleny k jejímu lovu, například srnčí zvěř může být lovena pouze kulovnicí.

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4