Kde všude můžete využít lamelové závěsy

Lamelové závěsy

Přestože vidíme lamelové závěsy nejčastěji právě v autodílnách, existují i jiné prostory, ve kterých se svou praktičností využívají. Jaké druhy existují, jaké výhody představují a další najdete v tomto článku.

Druhy


Lamelové závěsy jsou typicky pruhy PVC zavěšené ve dveřním prostoru ve formě poloprůhledného oddělovače místností. Tyto závěsy existují ve formě právě tenkých pruhů, kyvných vrat či rychlonavíjecích vrat.

Pruhové závěsy umožňují v provozu rychlý průchod osob a strojů s minimálním únikem tepla a bez nutnosti používat ruce na otevírání průchodu. Výrazně spoří energii, jelikož není potřeba automatických dveří, zamezují únik tepla a vznik průvanu proto neutratíte tolik za vytápění.

Kyvná vrata z PVC se vyznačují vysokou schopností tlumení hluku a udržování čistých prostor zároveň s vlastnostmi, které mají pruhové závěsy. Avšak se jedná o dvě kyvné části, nikoliv o několik ohebných pruhů, takže se nehodí na časté průchody velkých strojů.

Rychlonavíjecí vrata jsou jedinou automatickou variantou lamelových závěsů. Umožňují extrémní rychlost a výkon v pohybu, velmi tichý chod mechanismu, možnost bezdotykového ovládání a široký výběr designu. Díky plné PVC cloně maximálně omezují hluk, průvan, únik tepla a špínu.

Často se tyto typy průchodů vyskytují v :

  • průmyslových objektech
  • logistických halách
  • objektech s frekventovaným vjezdem
  • potravinářském průmyslu
  • prostory vyžadující udržení konkrétní teploty a čistoty
  • autodílnách
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4