Bez písku by to nešlo, aneb jaké abrazivo se používá při pískování

abrazivo do pískovaček

Hledáte informace o tom, jaké abrazivo do pískovaček se hodí pro váš podnik? Jak funguje pískování a jaké existují jednotlivé druhy abraziva najdete v tomto článku.

Jak funguje pískování

Pískování, nebo-li tryskání probíhá pomocí vysokotlaké pistole s proudem vzduchu a směsí abraziv, které mají za úkol odstranit povrchovou špínu a vyhladit nerovnosti způsobené cizím materiálem.
Podle tvrdosti daného abraziva lze pískování provádět od nejhrubšího, po nejjemnější stejně jako u brusného papíru, ovšem mnohem účinněji a rychleji.

Druhy abraziv

Mezi abraziva do pískovaček patří:

Ocelová drť - vyrábí se drcením tepelně opracovaného ocelového granulátu. Využití při čištění a úpravě povrchu.
Ocelový granulát - neboli kuličky a také broky, vykazuje se odolností proti únavě materiálu.
Korund - jedná se o uměle vytvořený korund hnědý, který má vysokou tvrdost a tuhost. Využití v tryskacích kabinách a při recyklaci abraziva.
Balotina - mikroskopické skleněné kuličky, které se po tryskání dají recyklovat a zároveň velmi jemně obrušují materiál bez obavy o poškození.
Nerez - doporučujeme pro čištění, předúpravu i dočišťování nekovových materiálů, je ekologičtější než granát, či oxid křemíku. Také recyklovatelné.
Keramické Zirblast - keramické mikrokuličky s větší hustotou než skleněné a nižší hustotou než ocelové. Nedochází s nimi k deformaci materiálu. Vhodně pro čištění licích forem.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4