Kuny potřebují pořádně vyplašit. Víte jak na to?

plašič kun

Kuny jsou velmi roztomilé zvířátka, která umí pořádně poškodit majetek. Vybírání vajec slepic a hnízdění v podkroví je nejčastější způsob, jak se s nimi setkat. Zjednodušte si boj s kunami a pořiďte si plašič kun.

Typy plašičů


Plašiče, nebo také odpuzovače, se dělí podle toho, čím kunu odpuzují. Na kunu můžeme působit skrze její vjemy - čich, sluch, zrak a dotek. Kuny jako skvělí a nebezpeční predátoři mají hlavny ty první tři vysoce vyvinuté a proto jim věci, které jsou na tyto vjemy rušivé, budou připadat velmi nepříjemné, aniž by jim dlouhodobě ublížil.

Pachové odpuzovače, neboli pachové ohradníky


Zajímá vás, jakým pachem se odpuzují kuny? Do přípravků se například přidává extrakt ze stromu zederach indický, kterému se říká margosa. Tento zápach je kunám nepříjemný a rády se mu vyhnout.
Pokud se k vám kuna ještě nedostala, ale víte, že se pohybuje v okolí, nastříkejte prostředek s použitím ochranných prostředků na okraje svého pozemku, nebo pod kapotu auta.

Ultrazvukové odpuzovače


Velmi účinné jsou ultrazvukové odpuzovače, které se připevní na stěnu, nebo pod kapotu a působí na úrovni kmitočtů, které jsou pro lidi téměř neslyšitelné. Proto vám tato varianta nebude vadit ani na půdě.

Kombinace


Existují varianty odpuzovačů, které působí jak ultrazvukem, tak vizuálně. Mají v sobě senzory pohybu a když jej zaznamenají, tak spustí nezapomenutelnou světelnou show. Pokud ovšem máte sousedy, nebo nechcete mít uprostřed noci na zahradě diskotéku, není tato varianta pro vás.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4