Kde všude lze využít filtry

Filtry jsou součástí našeho každodenního života. Používáme je ve vysavačích, klimatizacích, v autech nebo třeba v průmyslových výrobách. Proto, se prodejem filtrů zabývá velké množství firem. Většina z nich se soustředí na určitá odvětví. V tomto článku si zmíníme několik odvětví ve kterých se filtry používají a jaký mají účel.

Farmaceutický průmysl

V tomto průmyslu se nejvíce využívá filtrace vzduchu a kapalin. Také je zde kladen vysoký důraz na čistotu a hygienu. Proto se zde využívají zejména vzduchové filtry (např. HEPA filtry). Dále je pro tento průmysl důležitá separace látek, které vznikají v odpadních vodách - proto je zde velmi důležitá filtrace kapalin.

Filtry pro stavební stroje

Abychom ochránili motory stavebních strojů a zvýšili jejich životnost, je nutné využívat řadu filtrů - olejový filtr, filtr kapalin nebo palivový či vzduchový filtr. Prodejem těchto filtrů se zabývá např. Centrum filtrů, které se zabývá prodejem filtrů pro stavební stroje, jak je např. Caterpillar, JCB, Liebherr, Komatsu, Kubota, Hyundai...

Potravinářský průmysl

I zde je filtrace velmi důležitá. Používají se zde zejména filtry pro čištění kapalin, které mají za úkol odstranit odpadní látky, které vznikají ve vodě. Dále se také používají filtry pro odsávání prachu.

Těžba ropy a plynu

I v tomto odvětví je velmi důležitá filtrace. Je totiž potřeba odstranit pevné částice a příměsi, jejichž výskyt je v ropě nežádoucí.

Víte, jaké druhy filtrů existují? Pokud ne, podívejte se sem!

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4