Kde všude využijete polykarbonátové desky doma?

polykarbonátové desky

Pokud zrovna stavíte, určitě jste při výběru materiálu dostali k termínu polykarbonát. Dnes vám představíme, jaké druhy polykarbonátových desek existují a kde se často ve stavebnictví využívají.

Komůrkové desky


Komůrkové desky, jak už název napovídá, je vícevrstvý polykarbonát, mezi kterými jsou vzduchové komůrky. Mezi jeho výhody patří vysoká odolnost, nízká hmotnost, vysoká volnost tvarů a široký sortiment tipů.
Často se komůrkové desky využívají ve sklenících, kde mají za úkol účinně chránit před velkými teplotními rozdíly. Také jsou oblíbené jako střešní aplikace, světlíky, zastřešení teras a krytí bazénů.

Plné desky


Pro svou variabilitu jsou více používané pro stěny, než střechy. Mohou být čiré, nebo polopropustné, či zcela zbarvené. Široké využití je v prosklených verandách, zimních zahradách, světelných aplikací v architektuře. Mají vysokou propustnost světla, vyznačují se nenáročnou instalací, také nízkou hmotností a mimořádnou odolností. Díky možnosti polepení fólie s UV filtrem můžete ve své zimní zahradě sedět hodiny beze strachu o spálení pokožky.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4