Znáte zkratku MIG?

svařování MIG

Máme pro vás opět zajímavou informaci o průmyslu. Dnes se budeme věnovat právě svařování MIG. Jak se liší od ostatních typů svařování a co zkratka MIG znamená se dozvíte v tomto článku.

MIG a MAG


Tyto pojmy označují poloautomatické svařování kovů, které probíhá v ochranné atmosféře. Dělí se na MAG a MIG podle toho, jaký druh plynu je v atmosféře přítomen. Pokud je plyn aktivní, jedná se o MAG a pokud je plyn inertní, jedná se o MIG.
Celkem jednoduché vysvětlení, že? Pokud vás zajímá, jaké plyny se nachází v ochranné atmosféře:
MAG - CO2, směs Argonu a CO2, směs Argonu a O2 a vícesložkové směsi
MIG - Argon, nebo směs Argonu a Helia.

TIG


MIG a MAG máme za sebou, tak jak je to s TIG? Jedná se o svařování elektrickým obloukem za pomoci netavící se elektrody, v ochranné atmosféře za přítomnosti inertního plynu. Zní to podobně jako MIG, čím se tedy liší? TIG je název pro svařování wolframovou elektrodou, proto se také může plést do všech těchto zkratek WIG, která označuje to samé co TIG. TIG je možné používat s i bez přídavného materiálu, ale svar nebude tak silný jako s ním. Jeho nevýhodou je, že je to celkem pomalý proces a proto nemusí být žádaný ve velkém provozu. Rozdíl mezi TIG a MIG je v tom, že TIG si podává přídavný materiál ručně jednou rukou a druhou sváří a při MIG dochází k motorizovanému povelovému přidávání přídavného materiálu svářečem. MIG je tedy rychlejší než TIG.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4