Vše, co byste měli vědět o akvizici firem a podniků

akvizice firem

V rámci podnikání je nezbytné vědět, jaké možnosti vás také čekají v případě předávání své firmy do rukou následujícího majitele. Pokud vás to zajímá, čtěte dál, abyste se dozvěděli, jak probíhá akvizice firem.

Definice Wikipedie

“Akvizice je proces získávání či nabytí nějakého aktiva (předmětu, věci, osoby) nebo cíl tohoto procesu. V ekonomice se akvizicí rozumí právní i ekonomické spojení (převzetí) podniků.”

Co to znamená v praxi?

Řekněme, že o vaši firmu má zájem jiná, větší firma. Líbí se jí, jak provádíte své služby a chce po vás, abyste se s její firmou spojili. Vznikne pro všechny šance na vyšší výplaty, lepší příležitosti a zlepšení každodenních podmínek zaměstnanců. Tato situace představuje fúzi, nikoliv akvizici.
Akvizice je převzetí podniků na základě prodeje a koupě. Znamená to, že majitel firmy není již dále spoluvlastníkem nově vytvořené firmy, ale je finančně kompenzován a z vedení vypuštěn.

Nenechte se napálit

Jestli o akvizici uvažujete, ochraňte se před velkou firmou kvalitní advokátní kanceláří. SAMAK se zabývá právě touto problematikou již mnoho let a její klienti s ní mají jen pozitivní zkušenosti.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.