V čem je automatizace výroby výhodná?

Mobilní stojany pro roboty Techman

V dnešním článku si řekneme, jaké výhody představuje automatizace výroby. Jedna strana je výrazně proti automatizaci a druhá je pro všema deseti. Kde se nachází pravda a všechny aspekty naleznete v tomto článku.

Kdo je proti automatizaci výroby

První lidé, kteří nás asi napadnou, že jsou proti automatizaci výroby, jsou starší generace a senioři. Tito lidé mají většinou následující obavy že:

  • roboti nahradí pracovníky ve výrobě
  • nebudou schopni s roboty spolupracovat
  • budou potřebovat vysoké školy pro ovládání robotů
  • budou nuceni pracovat po boku robotů mnohem více hodin
  • jsou nebezpeční a mohou jim ublížit.

Pokud člověk o tématu nic neví, je asi normální být paranoidní a vytvářet takové závěry, zvláště, když nám robotický průmysl na začátku jeho vývoje nedával dostatek informací. Zároveň starší generace mají tendenci nedůvěřovat korporacím a jejich tvrzení a proto si často budou nakonec myslet své.

Kdo je pro automatizaci výroby

Lidé, kteří chtějí zavést částečnou robotizaci/automatizaci výroby to chtějí z důvodů:

  • vyšší bezpečnosti na pracovišti
  • vyšších výkonů, kvůli méně chybám při pracování
  • díky rychlejší a efektivnější práci zvětšit firmu a zajistit kvalitní platové ohodnocení pro zaměstnance
  • spolupráce stávajících zaměstnanců s roboty po rekvalifikaci

Pravda a výhody robotické automatizace

Skutečností je, že automatizace je už tak rozsáhlá, že bychom bez ní nebyli schopni fungovat, ani zaměstnat současné množství lidí. Jde o to, že roboti, kteří tvoří automatizaci, jsou pro náhradu repetetivních a často fyzicky náročných prací, které mohou akorát zaměstnance dlouhodobě poškodit na zdraví. Zatímco spolupráce, kontrola a ovládání robotů je něco, co dokáží stávající zaměstnanci a přitom nebudou strhaní a v důchodu zničení.

Roboty jsou sice navrženy profesionálními inženýry, ale jsou navrženy tak, aby fungovali jednoduše a jejich ovládání a programování zvládl opravdu každý. Není třeba se učit programovací jazyk, ani se bát, že něco pokazíte, jelikož jednoduché roboty jsou chytří dostatečně. Jen je třeba hlídat, aby měli zadanou svou práci správně, jinak i ten nejlepší robot nemůže pracovat správně.

Další zajímavé aktuality:

Jak vybrat manipulační techniku do potravinářství

Co jsou předváděcí vozy

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4